Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

shkole crtanja/slikanja/vajanja, vasha iskustva i korisne informacije

V
De@
poruka Feb 13 2007, 22:09
Poruka #21

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 13-February 07
Član broj: 9,110

Ma nije frka..vidis smanjila sam slova.Ma ova nije u pitanju meni je samo problem prosek i to da casovi mi ne budu preko nedelje.Iskreno ja bih najvise volela da upisem Akademiju primenjenih umetnosti ali po trenutnim informacijama to gledam kao pustu iluziju.Zato mi treba help.Ja najvise zelim da se bavim dizajnom konfekcije.Da li mozda neko zna koji faks postoji da poseduje neki smer vezan za to?
Inache nista drugo nije problem.kome treba lazin novi broj evo ga 011433522 i 0641520974.Please jos neku useful information.TnX

Prikačen fajl  get_img.jpeg ( 197.72K ) Broj download-a: 164

Ovu poruku je izmenio cg: Feb 13 2007, 22:37
Go to the top of the page

+Quote Post
dimsdalea
poruka Feb 14 2007, 08:51
Poruka #22

Datum reg.: 19-September 06
Član broj: 6,396

CITAT (cg @ Feb 12 2007, 15:06) *
yeah... right... laugh.gif svrati do 'shumatovachke' na primer, da vidish koliko nisi u pravu sa takvom generalizacijom (a i da popijemo kafu). hahh

a i znash kako, ako chovek hoce da uchi - on i pita. meni se npr. desilo bezbroj puta da i pored redovnog obilaska profesora trknem do kancelarije i zamolim ga da dodje, i nije bilo jednog puta da nije. smile.gif jednostavno, kada vide da se trudish, i profesori se drugachije odnose prema tebi.

Lepo. Drago mi je da neko ima pozitivna iskustva.

+Quote Post
rejven
poruka Mar 13 2007, 21:56
Poruka #23

Grupa: Članovi
Datum reg.: 28-September 05
Član broj: 1,818

CITAT (De@ @ Feb 13 2007, 11:33) *
Trenutno sam u malo većoj frci...izgleda da priprema na Politehničkoj Višoj neće biti iz nekih X razloga.Pošto imam malo slabiji prosek(3.5) i živim u manjem gradu(a samim tim su mi onemogućene pristojne pripreme)otpisala sam Faks za Dizajn a Akademiju da ne pominjem opredelila sam se za jednu soluciju tj.Politehničku koja mi ni sada ne deluje nesto privlacno.Treba mi hitan savet i par informacija:
1.sta se polaze na Akademiji Primenjenih umetnosti a šta na faksu za Dizajn
2.koliko se primaju na smer kostimografije
3.gde mogu da se spremam za prijemni
4.da li je dovoljno jednom nedeljno spremanje narednih 4-5 meseci
5.iskreno da li postoji sansa da se upise dizajn(i koliko kosta ta sansa)
sad.gif unsure.gif blink.gif
LJUDI POMAGAJTE UPADOH U BEZNAĐE!!!HELP

ISkreno i večno zahvalna...please neki koristan savet.KISSS

[attachment=9709:attachment]

i ja sam u slicnoj situaciji
dolazim iz gimnazije u kojoj nije bilo ni c od crtanja i prosek mi je ocajan
hteo bih da polazem prijemni na politehnickoj smer graficki dizajn
pripreme na politehnickoj krecu tek sredinom maja
treba mi neki profesor koji bi radio sa totalnim pocetnikom tongue.gif
ako neko zna nekog takvog neka napise ovde hvalaaa ;]

+Quote Post
rejven
poruka Jun 3 2007, 12:28
Poruka #24

Datum reg.: 28-September 05
Član broj: 1,818

i, jel zna neko josh neke dobre prof u bgu kod kojih se mogu uzimati chasovi crtanja? neko ko sprema za npr visu politehnicku, likovnu .... ?

+Quote Post
stalja
poruka Jun 4 2007, 00:35
Poruka #25

Datum reg.: 23-November 05
Član broj: 2,372

Rekoh ti ja i preko msn. Shumatovachka -> Dragan Nikolic, sve shto mi je bilo potrebno od crtanja za prijemni, chovek mi lepo pokazao i objasnio.

+Quote Post
burjaner
poruka Jun 4 2007, 04:34
Poruka #26

Datum reg.: 5-May 06
Član broj: 4,491

Evo vam jos jedno spremanje, ok radi lik, mada to vam je samo moje misljenje, pozovite pa vidite.
064 140 30 21 Ivan.

+Quote Post
zzz...
poruka Jun 14 2007, 15:45
Poruka #27

Datum reg.: 14-June 07
Član broj: 11,460

Može li neko da mi objasni sta se tačno traži da se uradi, reč je o studiji mrtve prirode (analitički rad), tehnika: olovka?

+Quote Post
tashascreamo
poruka Jun 28 2007, 17:18
Poruka #28

Datum reg.: 24-December 06
Lokacija: In the city of Molotov,In the province of a gun,In a whole off the highway,In the land of two suns
Član broj: 8,117

da li neko zna gde se nalazi Lazin atelje?
takodje zanimaju me iskustva ljudi koji se spremaju kod njega..(daj bogo da neko prochita ovo i odgovori)
wink.gif

+Quote Post
Olja
poruka Jul 9 2007, 07:59
Poruka #29

Datum reg.: 19-November 06
Član broj: 7,417

Факултет ликовних уметности у Београду
оглашава ЛЕТЊУ ШКОЛУ (припремну)
у периоду од 9. јула до 18. августа у простору
Војводе Путника 68.
Информације и пријаве на телефон 21 81 214

+Quote Post
aprilia_moon
poruka Jul 21 2007, 23:36
Poruka #30

Datum reg.: 5-July 07
Član broj: 12,064

Da se vratim na pocetak teme...

Upravo zavrsavam osnovne studije na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, odsek likovni, smer fotografija. Zavrsila sam srednju skolu za dizajn "Bogdan Suput" u NS, smer: graficki dizajn.

Srednja skola mi je bila skroz ok. Dobar provod, svasta moze da se nauci, dobar deo profesora su veoma dobri, sve u svemu to mi je bio jedan od najlepsih perioda u zivotu. Preporucujem svakom ko sad treba da se upise u srednju. Ne znam kako je u Bg-u ali po onome sto sam cula mislim da je veci teror u bg-u, manje se rade zadaci po konkursima, i sl. Drugo, u novosadskim srednjoskolskim domovima se ucenici smestaju u sobe prema tome u koju skolu idu, sto znaci da ce recimo u jednoj sobi svi biti iz istog razreda ili bar iz iste skole. Napominjem ovo jer sam cula da u Bg-u moze da ti se desi da budes u sobi sa 9 nekih "mesara" ili "traktorista", sve u svemu ljudi sa kojima ne mozes ni da razgovaras niti da uspostavis bilo kakav zajednicki dodir. Da i sobe u novosadskim domovima mislim da su sve sa najvise do cetiri kreveta, a najmanje sa 2. I ako se dobro secam mislim da sto si starija godina to dobijas bolju sobu. Znam da ovo nema veze sa samom skolom, ali znam i da ljudi navuku traume zbog boravka u domu, pa eto ko tek sad treba da odluci o izboru grada treba da zna i ove informacije.

A sad o skoli. srednja skola za dizajn "Bogdan Suput" u NS ima kompjutersku ucionicu za graficki dizajn i ima dosta solidnih kompova tako da jedna grupa u njoj moze da radi. Inace veci deo strucne nastave odvija se u grupama od pola razreda, a jedan razred ima od 20 do 25 ucenika. Strucni predmeti su:
Crtanje i slikanje (kvalitet zavisi od profesora);
Istorija umetnosti (vrlo osrednje);
Teorija forme (zavisi ko predaje, cula sam da zna da bude terorisanje);
Pismo i tipografija (veoma dobro, profesorica vazi za dosadu, ali se vrlo trudi);
Fotografija (meni je bila omiljena, e sad predaje nova profesorica pa ne znam kako je, u skoli postoji i mala laboratorija)
Tehnologija stampe (bilo je ok, sad isto predaje nova profesorica, pa ne mogu nista da kazem)
Utilitarna grafika (cool)
Plakat (cool)
Grafika knjige (cool) za ova tri predmeta ima dosta konkursa, profesori su mladi i dobri.
Eto to je sve za sad, pisacu o akademiji sledeci put.

+Quote Post
luros
poruka Sep 3 2007, 15:09
Poruka #31

Datum reg.: 12-May 06
Član broj: 4,597

Koliko okvirno traju pripreme za FPU?
Znam da je individualno, ali zanima me koji je prosek (cisto red velicine) posto nemam predstavu.

+Quote Post
pazovan
poruka Sep 4 2007, 10:33
Poruka #32

Datum reg.: 26-March 07
Član broj: 9,942

Luros, pitanje ti je malo čudno ili pak suviše opširno?

Po mojoj proceni od 6 meseci do godinu dana. Mada ako se nabije tempo može i za za zaa 2-3 meseca a ako se nađe veza vezica iza mesec-dva.

Stvarno jeste individualno jer ne napreduju svi istom brzinom i nemaju svi isto predznanje odnosno, neko dođe iz neke umetničke škole a neko pak iz mašinske, medicinske, gimnazijumske. Takođe je bitan faktor koliko se ne/ozbiljno pristupi pripremama jer se časov održavaju ili uveče posle 20h ili vikendom a mladom čoveku je dosta škole i sad još treba tamo neki profa da gi smara kako da crta, slika; što kasni, što nije došo, kad će novci itd, itd....

Na koji odsek uopšte planiraš??

+Quote Post
rainbird
poruka Sep 10 2007, 10:44
Poruka #33

Datum reg.: 9-August 07
Član broj: 13,142

Razmišljam da upišem školu crtanja i zanimaju me vaši utisci o Školi u Šumatovačkoj.

Inače, ja još uvek nisam uspeo ikoga da dobijem na onaj njihov telefon (011 2404 846) sa sajta, tako da utiscima slobodno dodajte i informacije o ceni, količini obaveza u toku nedelje, trajanju škole i kurseva i sl.

Hvala!

Ovu poruku je izmenio cg: Sep 18 2007, 23:06

+Quote Post
bombardho
poruka Oct 10 2007, 23:34
Poruka #34

Datum reg.: 9-July 07
Član broj: 12,166

imam i ja jednog sjajnog profesora da preporucim, kad je mene spremila...smile.gif

Privatni chasovi iz: crtanja, slikanja, graf. dizajna i kostima. Procenat primljenih studenata na prijemnom ispitu do sada je bio 100% Chasovi se odrzavaju u malim grupama do 3 uchenika radi boljeg efekta rada. Trajanje chasa je od 3 do 4 sata u zavisnosti od koncentracije uchenika. Ritan chasova je 2 do 3 puta nedeljno. Broj mesta je ogranichen. Profesor Vera Mamuzic - Trajkovic tel: 011/24-25-362 mob: 064/20-17-316

+Quote Post
Ankh
poruka Feb 15 2008, 22:02
Poruka #35

Datum reg.: 18-June 05
Član broj: 985

Ovaaaj.....Ne znam da li sam na pravom mestu, ali da pokušam smile.gif.

Da li možda znate neku školicu koja uči starce da crtaju?

Ceo život malko crtkam, od mene umetnik nikad biti neće, ali bih volela malko više da znam i bolje da umem. Moja profesija nema blage veze sa umetnošću, i ne mislim da se time bavim smile.gif, jednostavno - odmara me. Mislim, da li možda neko od vas zna da li postoji negde neki... "Univerzitet trećeg doba", ili bilo kakva "radionica" za (vrlo) sredovečne amatere koje zanima samo malko bolje crtanje...?

Hvala i pozdrav svima....I mnogo sreće vama koji se pripremate za školu/studije, od srca smile.gif.

+Quote Post
sonjat77
poruka Feb 27 2008, 10:00
Poruka #36

Datum reg.: 26-February 08
Član broj: 19,406

Zanima me da li neko zna gde je najbolje pohadjati neki kurs crtanja i slikanja.
Inače, imam talenta, ali treba da ga razradim.
Znači, škola slikanja ali STVARNO DOBRA.

+Quote Post
Rufio
poruka Mar 5 2008, 11:41
Poruka #37

Datum reg.: 5-March 08
Član broj: 19,602

Pa ja bi svakom uvek preporucio da ide u Atelje kod Jelovca. Sta god da ljudi pricaju ovako je ili onako je.. realno ako ocesh da upishesh fax Jelovac je cale.
Mislim na pocetku svega.. odma da naglasim ..da po meni nema nista lakse nego upisati primenjenu samo morash da zrtvujesh godinu dana zovota. Jbga tako je pa je tako.
Zasto je Jelovac dobar. Zato sto te tacno natempira da radish onako kako oni traze na prijamnom.. ni tamo ni ovamo ..a uz sve to je strog i neda ti da se mnogo zajebavash. Tj neda ti u opshte da se zajebavsh vec je bash ko cale. heheeh biggrin.gif Mislim ok ..je i Laza i sumatovacka.. al meni je licno tamo mnogo opushteno ...nekako meni je trebalo neko da mi sedi na glavi, al bilo je i zajebancije.. LOL
E da josh jedna dobra stvar kod JElovca je sto kod njega u ateljeu postoje likovi koji drze strucne pripreme u zavisnosti od smera.. tako da nemorash da se cimash tamo ili ovamo....
Ja sam se spremao godinu dana i upisao sam se iz keca..
I tako .. sta da vam kazem .. ako neko oce da ide na pripreme kod njega.. telefon ateljea je 2407377 i nalazi se kod Vukovog spomenika.

+Quote Post
new media
poruka May 18 2008, 23:08
Poruka #38

Datum reg.: 18-May 08
Član broj: 21,325

Estetika medija masovnih komunikacija

Moyes li da mi kazes nesto o ovom predmetu? Ko predaje, koje se teme obradjuju? Jako mi je bitno, i to bryo. Hvala:)

+Quote Post
[VRD]VectorRaste...
poruka Jan 13 2009, 08:25
Poruka #39

Datum reg.: 30-October 08
Član broj: 24,883

evo jedno veoma opshirno pitanje.....

moja devojka crta ( shto bi rekli ) za medalju.... to nije samo moje mishljenje vec i jednog profi slikara iz provincije... e sad... ona zheli da ode u neku shkolu crtanja gde se netje pripremati za prijemne i sl. vec da uchi razne tehnike crtanja slikanja i sl....

do sad kolko je meni poznato je radila olovkom, grafitom ( i think da se tako zove ) i ulje...

fazon je shto ovo ja trazhim da je iznenadim ( e vidi nashao sam ti preporuchenu shkolu i tako to ) ali mi treba vasha pomoc da je nadjem ( mislim na shkolu znam gde mi je devojka ).... tako da ako imate neku preporuku za "rekreativno-edukativnu" skolu slikanja i crtanja zamolio bih da mi preporuchite...

unapred hvala

+Quote Post
braknur
poruka Jan 13 2009, 21:14
Poruka #40

Datum reg.: 25-October 05
Član broj: 2,069

Ako zelis da budes Artista( ko zna mozda i u cirkusu) onda najbolju atmosferu ces imati kod Laze. Mladi smo ludi, a i pjiani.
Nekom to lezi i u takvoj atmosferi cveta i uci. Tako je barem bilo pre 8 god
Ko zeli da nauci zanat i da ga razbija, a da posle na faksu uci kerefeke. Preporucujem prof. Zeljka Tonsica. Covek koji ce vam dati realnu sliku o umetnosti kakva jeste ili kakva je barem kod nas. To je ako pricamo o tradicionalnim umetnostima

+Quote Post

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 09:09

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.