Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

Airbrush, uvod u temu, podela, oprema...

V
lazyrabbit
poruka Mar 11 2009, 11:50
Poruka #21

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 11-March 09
Član broj: 28,366

pozz
Go to the top of the page

+Quote Post
lazyrabbit
poruka Mar 11 2009, 11:57
Poruka #22

Datum reg.: 11-March 09
Član broj: 28,366

Pozz svima !! Imam Aztek airbrush,pa me zanima da li smem da koristim boje sa uljnim razredjivacem

+Quote Post
zWizart
poruka Mar 11 2009, 17:18
Poruka #23

Grupa: Članovi
Datum reg.: 28-March 06
Član broj: 3,960

CITAT (lazyrabbit @ Mar 11 2009, 12:57) *
Pozz svima !! Imam Aztek airbrush,pa me zanima da li smem da koristim boje sa uljnim razredjivacem

ne znam kakav je taj airbrush, ali generalno ne bi trebalo da imash problema sa korishcenjem uljanih boja, samo ih dovoljno razredi..

+Quote Post
denik
poruka Oct 8 2009, 18:35
Poruka #24

Datum reg.: 8-October 09
Član broj: 32,176

Pozdrav ljudi...
Interesuje me ovaj AB koji ste kupili u Alexsandar Cosmetics-u...
Da li dizna odredjuje sirinu rasprsivanja?
Koja je razlika izmedju ovog od 0.20 i 0.35?
Meni je potreban za farbanje varalica za pecanje...
poz iz Golupca sa Dunava...

+Quote Post
namilax
poruka Jan 27 2010, 21:02
Poruka #25

Datum reg.: 27-January 10
Član broj: 34,102

Pozdrav. Nov sam na forumu. Planiram da narucim airbrush iz USA. Treba mi prvenstveno za farbanje varalica za pecanje a i mojoj kevi treba za kozmeticki salon za crtanje noktiju. Video sam dva modela koji nisu mnogo skupi, slicne cene a oba su dual action i jos gravity feed pa me interesuje vase misljenje jer ste ipak majstori na tom polju. Radi se o modelima Badger Patriot 105 i Paasche VSR90. Paasche dolazi u kompletu sa 2 canceta za boju, igle #1 i #2, drzac, crevo za vazduh, zastitna kapa za mlaznicu, poklopac za cance a uz Badger ide samo uputstvo.
Jos jedno pitanjce. Kakvi su brush-evi firme Master?
Unapred hvala na pomoci.

+Quote Post
autoCAD
poruka Jul 14 2010, 16:27
Poruka #26

Datum reg.: 26-April 10
Član broj: 35,589

Extra tema, vec godinama planiram da krenem sa air brush tehnikom i nikako da ga uzmem. Inace koristim acrylic na platnu pa me zanima da li sa air brushem mogu da koristim i dalje isti materijal.
E sad,jedno iskustvo...smejacete se sigurno pre par godina sam procitala negde na netu za air brush bez da sam pogledala slike kako izgleda i kako funkcionise.U tom momentu rodila se ideja o improvizaciji air brush-a (svasta ce moj mozak smisliti, i btw ne ponosim se iako je ispalo dobro). Naime na platnu je uradjena slika obicnnim prskalicama(ajaxa za prozore) u koje sam razredila acrylic. Koristila sam ih vise radi razlicitih boja i radi brzeg susenja acrylica a i radi razlicitih rupica. Sve u svemu ovaj 'rad' danas visi u dnevnoj sobi moje kume preko koje smo stavili nesto nalik na perspex staklo bez rama i izgleda fenomenalno. (slikacu pa cu postaviti).
Naravno ovo ne preporucujem samo eto anegdota na postavljenu temu
pozdrav

+Quote Post
hologram
poruka Jul 21 2010, 11:57
Poruka #27

Datum reg.: 3-February 05
Član broj: 198

CITAT (autoCAD @ Jul 14 2010, 17:27) *
... Inace koristim acrylic na platnu pa me zanima da li sa air brushem mogu da koristim i dalje isti materijal...

naravno, akrilne boje su preporucljive, bitno je samo razrediti ih da bi se dobio viskozitet pogodan za air brush. Boje iz tube se naravno razrede (vodom), a postoje i vec razredjene akrilne boje namenjene upravo slikanju air brush tehnikom (u tecnom stanju).

evo jedne slike od pre 20-tak godina na lesonitu, oslikane najobicnijim emajl lakovima za farbanje prozorske stolarije.(dimenzija 120 x 90 cm)

Uploaded with ImageShack.us

+Quote Post
repllicator
poruka Apr 20 2011, 22:45
Poruka #28

Datum reg.: 17-May 10
Član broj: 35,885

Ljudi, moze li mi neko od vas reci dje ovo ima da se kupi kod nas, ili nedje u okruzenju?
Bio bih vam krajnje zahvalan..

(ako je neko vec pitao, ne zamjerite)

+Quote Post
Bluie
poruka Apr 29 2011, 17:36
Poruka #29

Datum reg.: 26-May 08
Član broj: 21,488

Ne znam za CG, ali ima u Beogradu, firma Papir Color u Golsvordijevoj ulici.

Jel zna neko gde ima da se uzme frisket film ili nesto slicno (ne ono tecno biggrin.gif)?

+Quote Post
loby
poruka Oct 23 2011, 15:07
Poruka #30

Datum reg.: 30-May 05
Član broj: 784

Cao svima :-) Malcice kao da je zamrla tema? Mene zanimaju video tutorijali ili casovi ili sta god ako neko ima ideju.
Imam nekoliko tutorijala koje sam skinuo preko torenta, pa mozemo i da se menjamo :-))

POZZ svima :-)

+Quote Post
Vunorad
poruka Mar 11 2012, 15:49
Poruka #31

Datum reg.: 10-November 11
Član broj: 45,701

Planiram da uskoro pazarim kompresor i par "prskalica", pa da se malo poigramo... Na internetu sam nasao dosta informacija o airbrush tehnici, ali bih voleo da uzmem i par casova od nekog ko ima iskustva sa ovim alatom. DVD lekcije su ok, ali ziva rec je ipak nesto sasvim drugo...
Da li bi neko ko radi ili je radio sa airbrushom, bio raspolozen da mi da nekoliko privatnih casova?
Cena nije nikakav problem...
Interesuju me osnove i specificnosti alatke. Sklapanje, rasklapanje, odrzavanje airbrusha, odabir i priprema boja i tako to. Dakle, par seansi (mislim da bi mi bilo dovoljno da skapiram osnovne stvari)...
Mozete me kontaktirati na: vunorad@gmail.com
P.S. U Beogradu sam, ali mi ne bi bio problem ni da dodjem do nekog drugog mesta (do sat -dva voznje od Beograda)...

+Quote Post
djfilip1
poruka Mar 11 2012, 19:45
Poruka #32

Datum reg.: 23-November 10
Član broj: 39,021

Ja bih bio voljan da ti pomognem, naravno besplatno, ali zivim u Becu. Ako te put nanese u ovom pravcu, javi se.
djfilip1@yahoo.com
Inace bas mi se svidja ovo sto radis vunom.
Evo jedna moja slicica radjena airbrush-om

+Quote Post
Vunorad
poruka Mar 12 2012, 16:20
Poruka #33

Datum reg.: 10-November 11
Član broj: 45,701

Huh, kako je ovo dobro! blink.gif Svaka cast!!! Dakle, kompletan Dostojevski u jednom radu (Kockar, Zlocin i kazna)...
Djfilip, hvala puno na ponudi. Na zalost, avion mi je na godisnjem remontu, a i pilote sam ustupio Bekamu na par nedelja, tako da trenutno nisam u mogucnosti da skoknem do Beca. Naravno, cim resim ovih par sitnica, najavicu se... wink.gif
U svakom slucaju, hvala ti mnogo na ponudi i dobroj volji! smile.gif
Sve najbolje i puno srece u daljem radu (ocigledno, ovo sa airbrush-om ti jako dobro ide)!!!

+Quote Post
djfilip1
poruka Mar 12 2012, 20:33
Poruka #34

Hvala na komplimentima,
ako ti treba neki savet tu sam...

+Quote Post
dargan
poruka Aug 23 2012, 15:37
Poruka #35

Datum reg.: 23-August 12
Član broj: 48,333

Slucajno sam na netu naleteo na link www.hobbyeasy.com,solidni ganovi Sparmax su 40-tak eura,dostava iz hong konga 5 e,za carinu neznam pa sam za pocetak narucio neki razdelnik od 5 e sa dostavom.Kad dodje i ako dodje mogu vas obavestiti kako sam prosao.

+Quote Post
LuisRoyo
poruka Feb 23 2013, 18:05
Poruka #36

Datum reg.: 21-February 13
Član broj: 49,735

Pozdrav ljudi, izvinjavam se ako upadam ne neajvljen nov sam na na zoni ako kome treba neka pomoc ili savet oko brusha pitajte ako je u mojoj moci rado cu pomoci.

+Quote Post
LuisRoyo
poruka Feb 23 2013, 18:23
Poruka #37

Datum reg.: 21-February 13
Član broj: 49,735

evo neki od mojih starih starih radova
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  kaciga_za_mail.jpg ( 278.58K ) Broj download-a: 48
Prikačen fajl  Serbius2web.jpg ( 167.56K ) Broj download-a: 44

+Quote Post
vall
poruka Mar 24 2013, 17:32
Poruka #38

Datum reg.: 24-March 13
Član broj: 50,008

Pozz svima, nova sam na forumu i treba mi savet (pomoc). Kupila sam double action AB, kompresor je home made i sve je radilo lepo dok ga jednom nisam rasturila i izgubila jednu malu gumicu (O) i sad baca boju i "secka" kad radi a ja nemam pojma odakle je gumica ispala jer je premalena. unsure.gif

+Quote Post
djfilip1
poruka Mar 27 2013, 13:07
Poruka #39

Zavisi si od tipa AB-a. Na ovoj slici mozes da vidis gde stoje gumice na nekim IWATA AB

+Quote Post
vall
poruka Mar 28 2013, 11:53
Poruka #40

Datum reg.: 24-March 13
Član broj: 50,008

CITAT (djfilip1 @ Mar 27 2013, 13:07) *
Zavisi si od tipa AB-a. Na ovoj slici mozes da vidis gde stoje gumice na nekim IWATA AB

Hvala ti, gumica je ispala iz okidaca, poslala sam mail - alexandar cosmetics, nadam se da cu je naci.
evo i slike AB-a koji imam.
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  HgetImage4List.jpeg ( 5.8K ) Broj download-a: 18

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 08:54

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.