Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic

neke zvrlje, taze sa kuhinjskog astala

V
alekba
poruka Apr 15 2014, 13:53
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

oko godinu dana sam bio bez skenera, sadkada sam pribavio isti ne koristim ga laugh.gif evo nekoliko zvrlja koje obicno pravim na kuhinjskom astalu dok duhanim i locem ness kafu. Jos se malo hrvem sa podesavankima i obradm u FS, naviklo govedo na onaj budjavi BenQ, pa ne mos se snajde dry.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
Creator
poruka Apr 23 2014, 13:41
Poruka #2

Datum reg.: 11-January 08
Član broj: 18,435

Sjajno!

Hocemo da vidimo ovoga jos smile.gif

objasni mi samo sta je FS BenQ?

+Quote Post
alekba
poruka Apr 23 2014, 14:13
Poruka #3

FS- Foto Shop laugh.gif a BenQ (urac ) je drndavi proizvodjac, koji se nije udostojio da apdejtuje drajvere za skener dry.gif

+Quote Post
LuckyBug
poruka Apr 23 2014, 17:55
Poruka #4

Datum reg.: 16-April 06
Član broj: 4,235

Super ovo tebi ide mogu ti reci da si me prijatno iznenadio, jesi nesto kolorisao od ovoga, ako nisi trebao bi.
Da sam u tvojoj kozi ja bih batalio ostalo i posvetio se ovako necem, art department, concept art, texture painting, matte painting nikad nije kasno.
Uzgred sto ne koristis cesce tablet pa sve ne radis digitalno ?

+Quote Post
Urbana_Legenda
poruka Apr 23 2014, 23:08
Poruka #5

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 738

Slazem se sa Luckyem! Apsolutno!
wink.gif

+Quote Post
alekba
poruka Apr 24 2014, 06:03
Poruka #6

hvala svima smile.gif happy.gif
nazalost, pre koje desetlece sam crtao mnogo bolje ( nauk za mladje, nista ne hrdja tako brzo ko ruka u crtaca ) ovo je par zvrlja koje sam malo upristojio za javnost, inace to su samo grub obrisi i ideje ( a toga bar imam ki g@fno vitamina), kolorisem ponekad, a totalno digitalno crtanje.... tesko da ide nekom ko ima ovoliku kilometrazu na papiru, obrnut je slucaj lika koji je odustao od sinteka jer nije mogao da se privikne da mu ruka zaklanja crtez. Sve u svemu pocecu malo da ozbiljnije zvrljam, koliku sam pauzu napravio pola flomastera mi se osusilo,,,,, citaj soma RSD u najavi za nove

+Quote Post
LuckyBug
poruka Apr 24 2014, 08:24
Poruka #7

Bas zato sto imas kilometrazu na papiru treba da manje zboris a vise vezbas tablet i docice samo od sebe za par dana, mnogo vise benefita imas a i gradis bolju karijeru, no izbor je na tebi.
Ja sam takodje crtao na papiru sto godina, crtam nekad i sad ali prosto sam se adaptirao i na novo, prvih par pokusaja je baceno niz vodu ali to je cena vezbe. Ko ne investira u sebe ne zna ni sta propusta.

+Quote Post
eegee
poruka Apr 24 2014, 16:11
Poruka #8

Datum reg.: 16-May 08
Član broj: 21,289

Ako je sve ovo sa hrđavom rukom..... izuzetno smile.gif

+Quote Post
tasana
poruka Apr 24 2014, 20:50
Poruka #9

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 16-April 07
Član broj: 10,271

Ovo bi mu i Mebius pozavideo...

+Quote Post
alekba
poruka Apr 25 2014, 06:18
Poruka #10

@ Laki, u pravu si... samo kao sto rece jedna moja drugarica " a gde je tu sex" ( uvek joj je palio fazon laugh.gif ), mislim na taj odnos ruka-alatka-papir . To iskustvo je krajnje subjektivno i od njega, barem meni, zavisi kako cu razvijati crtez. Olovka, pero, cetkica itd. svi imaju svoj fazon, i jednostavno vuku ruku. Kako sada stvari stoje radim na Geniusovoj tabli koja nema pravi drajver ( mogu da koristim samo 32bit verzije programa ), tako i da hocu ne mogu da nesto ozbiljno crtam na njoj, za kolorisanje je dobra ali crtanje, jok.
PS. ne dirajte mi bre Mebiusa.... nisam mu ja ni fusnota sleep.gif

+Quote Post
LuckyBug
poruka Apr 25 2014, 10:22
Poruka #11

Meni je isti osecaj, mislim da ta prica o taktilnom pali kod onih koji traze izgovore, ako ti je do taktilnog osecaja drzi pored sebe papir pa ga diraj dok radis smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Apr 26 2014, 12:42
Poruka #12

... eh, Laki sad me nagonis da pocnem da kloparam o ujetnickom senzibilitetu, kognitivnoj percepciji sa senfom laugh.gif i slicnim baljezgarijama. Poznajem more crtaca i gotovo niko se nije adaptirao na tablu u potpunosti. Doduse to u ovo vreme i nije neophodno, covek treba da radi kako mu odgovara, jednom skeniran crtez se moze dodatno modifikovati ( ovaj crno beli je crtan na A4, poceo sam nisko, pa sam stopala morao obaska da crtam a ni po sirini nije stao na taj format ). Na taj nacin imas najbolje od oba sveta. Probao sam nakratko sintek, i misljenje mi je onako upolovaceno.... sta ga znam, da sam ga imao na raspolaganju par dana mozda bih i mogao da se naviknem u potpunosti.
PS. sto se tice taktialija drzao bi ja nesto drugo pored sebe... sa obe ruke, mislim ovo ono rolleyes.gif

+Quote Post
LuckyBug
poruka Apr 26 2014, 15:10
Poruka #13

rolleyes.gif

+Quote Post
alekba
poruka Apr 28 2014, 05:17
Poruka #14

ovo cu istusirati, ako mi zifci izdrze digitalno, a zatim omalati... ako bog da kad i ako zavrsim

+Quote Post
sayoend
poruka Apr 30 2014, 15:23
Poruka #15

Datum reg.: 28-December 12
Član broj: 49,286

Ekstra su crtezi, moras da postujes neki paintovan

+Quote Post
alekba
poruka May 4 2014, 08:22
Poruka #16

kakvo je jutro kisno i slinavo, ona fraza jutarnje zagrevanje dobija smisao happy.gif

+Quote Post
tasic
poruka May 10 2014, 19:32
Poruka #17

Datum reg.: 18-December 09
Član broj: 33,440

Alekba lepo ti ovo ide, bas mi se svidjaju neki crtezi.

+Quote Post
alekba
poruka Aug 12 2014, 07:43
Poruka #18

hvala za komentare smile.gif
nesto bunarim po HD i nadjem ovo... nisu zvrlje nego zvrljetine, i to preko celog zida. Bilo je toga jos, crtao sam to za vreme primirivanja angela dry.gif u kaficu koji nikad zvanicno nije proradio. Sa vlasnikom i musterijama ( kojih nije bilo wink.gif ) vredno sam radio na praznjenju staklene ambalaze, a u svrhu protuavionske odbrane. Neko je to uslikao budjevim aparatom a kasnije i "strucno' skenirao. Radio sam grafitom, olovkom na jezivo neravnom zidu, zbog zeznute podloge nisam ni skicirao, kasnije sam fiksirao bezbojnim lakom u spreju koji je oduvao pola mukotrpnog rada....
uspomene... uspomene
http://i.imgur.com/3oZQpoD.jpg
http://i.imgur.com/wOipyDS.jpg
http://i.imgur.com/20CQEMO.jpg

+Quote Post
alekba
poruka Sep 25 2014, 15:30
Poruka #19

http://i.imgur.com/6jba4n0.jpg
zezalica... na poledjini nekog "ljubavnog pisma" laugh.gif malo vece od originala. mrzelo me da se smaram,

nesto staro, ispalo iz neke gomile... naslov:

Zivot slobodnog umjetnika ili takvo stogod vec dry.gif uglavnom svi su to vec doziveli, osim ako su GAZDE
http://i.imgur.com/nbUjMH5.jpg

+Quote Post
m111ca
poruka Mar 16 2015, 20:24
Poruka #20

Datum reg.: 20-January 11
Član broj: 41,332

Alekba, koji si faks/smer zavrsio?

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 10:05

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.