Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

free flip book program

V
marioj
poruka Apr 27 2012, 00:34
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 7-October 05
Član broj: 1,907

Imam jednu knjigu u pdf-u (300+ strana) i zahtev da, ako mogu, od toga napravim "flip book".
Malo sam trazio po netu i nalazio samo nesto ovako: http://flippingbook.com/ . Online servisi ne dolaze u obzir zbog broja strana. Posteno, ne znam ni da li je to zvanicni naziv za to sto mi treba (mislim na "flip book").

U sustini ne treba mi nista narocito: neki lagani program koji bi mi od pdf napravio taj flip book, da to moze da se snimi i startuje sa CD-a i ako mogu da se promene engleski nazivi na dugmicima u nase ja sam srecan covek, ako ne moze i dalje sam srecan, i to je to. Programi koji treba kupiti otpadaju u startu, posto nesto sto prvi put radim i ne zelim da naplatim, a i to je vise za klijentovu privatnu upotrebu, pa ni on ne zeli da trosi novac.

Predlozi?
Go to the top of the page

+Quote Post
luki
poruka Apr 27 2012, 07:53
Poruka #2

Datum reg.: 6-January 08
Član broj: 18,338

na ovoj temi je predstavljena, po meni, sjajna iskoriscenost megazine flipbook-a.

+Quote Post
@work
poruka Apr 27 2012, 07:58
Poruka #3

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

Mozda ovo Free PDF to Flip Book.
Demo verzija istog ovog ali standardnog programa (sa vise funkcionalnosti), koja kosta $99, stavlja watermark na prvu stranu, pa ako ti to odgovara mozes i to probati. Ja licno ovo nisam probao pa moram da se ogradim da ne znam da li ce raditi sa tolikim brojem stranica.

+Quote Post
marioj
poruka Apr 27 2012, 13:15
Poruka #4

Datum reg.: 7-October 05
Član broj: 1,907

CITAT (luki @ Apr 27 2012, 08:53) *
na ovoj temi je predstavljena, po meni, sjajna iskoriscenost megazine flipbook-a.

Uh, ovo je sjajno, mada je malo previse u odnosu na ono sto mi treba.

Eto, sad si me navukao mad.gif , moracu da potrosim vreme da ovo naucim. Hvala!

"Free pdf to flip book" je cista navlakusa, instalirao i nece cak ni da povuce pdf bez placanja. Hvala na pokusaju.

I dalje stoji, ako neko zna jos neki programcic, unapred zahvalan.

+Quote Post
mannykate
poruka Jul 2 2014, 07:54
Poruka #5

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 25-November 13
Član broj: 51,469

Conozco varios free flip book programas que pueden hacer flipbook dentro de una página web:

1.Youblisher.com

2.Issuu.com

3.Calameo.com

Estas herramientas pueden hacer Flip Books Online. Los usuarios podrán obtener una referencia de creado flipbook.

Además, esto puede hacer flipbook de tu propia.Pero no es gratis. flip book programas

+Quote Post
kobayashi
poruka Jul 2 2014, 09:24
Poruka #6

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Probao jedino http://www.flipbuilder.com/ i OK je ko može da dođe do pune verzije.

Naravno, svaka pohvala za Megazine koji nameravam da probam prvom sledećom prilikom.
Jedini problem je što većina ovih programa rade preko fleša koji je na zalasku, i po meni bolje je koristiti nešto zasnovano na jQuery i sličnim rešenjima.
Sa jQuery ima podosta rešenja, kao npr. http://www.jqueryrain.com/2012/12/best-jqu...-with-examples/

Takođe, u komentarima na gornjem linku neko je preporučio i flip HTML5: http://fliphtml5.com/

Nadam se da će se pojaviti rešenja koja će efekat praviti direktno na PDF stranicama u vektorskom obliku, tako da se delovi strana mogu zumirati i sl. Za sada mi se čini da to radi ovaj program, ali nisam siguran da se ne radi o generisanju slike veće rezolucije pri zumiranju s obzirom da se čeka par sekundi na kvalitetniji prikaz (a i cena je...): http://flexpaper.devaldi.com/examples/html5flipbook/

+Quote Post
Z1000
poruka Jul 15 2014, 11:30
Poruka #7

Datum reg.: 26-September 08
Član broj: 23,979

CITAT (kobayashi @ Jul 2 2014, 10:24) *
Probao jedino http://www.flipbuilder.com/ i OK je ko može da dođe do pune verzije.

Odlicno izgleda na prvi pogled, meni treba za nekih 10ak strana, kako da snimim fajl koji ce biti postavljen na jednom sajtu? U kom formatu?

I u kom formatu treba da bude ako se salje nekom da gleda offline na kompu. Vidim ima da se snimi kao exe, zip, html itd. Kao exe verovatno ne moze svako da otvori, a i nece takav fajl da primi gmail jer ga svrstava kao nesiguran.

+Quote Post
vili
poruka Jul 15 2014, 15:09
Poruka #8

zli poručnik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Ulazni format je PDF.

Flipbook-ovi rade ili online ili offline kao exe. Ako neces exe, za offline gledanje zaboravi flipbook. Samo plain PDF.

+Quote Post
Z1000
poruka Jul 15 2014, 20:51
Poruka #9

Hocu .exe, ali moram smisliti kako da ga saljem ljudima, mail ne prihvata, ima li neka zaobilaznica ili da se uploaduje na neki server pa da skidaju?

Ako hocu da radi online, da ga snimim kao .html?

Za .exe moraju imati isto instaliran program i ovi koji pregledaju?

Mozda mi je najbolji kompromis .html i da zapakujem te fajlove u jedan .rar, pa kome treba raspakuje i pogleda u browseru.

+Quote Post
vili
poruka Jul 16 2014, 08:35
Poruka #10

zli poručnik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Sve je to neprakticno.
Uobicajena i najbolja praksa je - flipbuk negde postavljen online (pa saljes link), ili PDF atachovan u mailu.

+Quote Post
kobayashi
poruka Jul 19 2014, 22:27
Poruka #11

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

EXE može da se pošalje tako što ga upakuješ u RAR i staviš šifru sa opcijom da se ne vidi ni lista fajlova.
Flipbuilder pravi EXE ili varijantu za Web (gomila HTML i swf fajlova , plus naravno jedan JS i par sličica), ali bi idealna varijanta bila da se direktno lista PDF strana u vektorskom formatu (naravno, ko hoće da zaštiti sadržaj, jedno od rešenja je da se strana po strana učitava dinamički pomoću PHP ili sličnog rešenja, ali opet će browser to sačuvati u keš (jedino da se to blokira nekim skriptom...)).

Za slanje mejlom je možda čak i bolje poslati Web verziju u RAR arhivi, jer može da se pusti na svakom OS-u koji ima browser i podržava HTML i Flash.

+Quote Post
Z1000
poruka Jul 25 2014, 16:59
Poruka #12

Oke, hvala vam.

+Quote Post
radakon
poruka Jan 24 2017, 13:59
Poruka #13

Datum reg.: 1-November 07
Član broj: 16,581

Ovih dana mi je zatrebao program za kreiranje flip book,
a evo i dodatak za alternative, ako nekom zatreba

http://alternativeto.net/software/megazine3/

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 24. March 2017 - 13:10

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.