Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

Deshavanja u Novom Sadu!, ... po uzoru na lepljivu temu za Beograd

V
Gospodin Branisl...
poruka Jun 14 2006, 14:28
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 1-October 05
Član broj: 1,844

Izlozba "I love you [rev.eng]"
Svet kompjuterskih virusa
Autor izlozbe: digitalcraft.org, Frankfurt, Nemacka

Otvaranje izlozbe:
22.06.2006. Novi Sad
Muzej savremene umetnosti Novi Sad, Dunavska 37 u 20:00 casova

Izložba "I love you [rev.eng = reverse engeneering - obrnuti inzenjering]" je prva izlozba na svetskom nivou posvecena fenomenu
kompjuterskih virusa. U umreženom društvu, bavljenje kompjuterskim virusima ili takozvanim "prikrivenim napadima" je postalo deo
svakodnevnog života. Izlozba "I love you [rev.eng]" je eksperiment koji izaziva savremenu kulturu i ide dalje od danasnjih debata o
hakerisanju. Jedinstveno obelezje izlozbe je ideja o sirokom spektru znacenja kompjuterskih virusa - od cisto kompjuterskih entiteta do
inspiracije i sredstva umetnickog stvaralastva.

Istrazivanja u okviru izlozbe "I love you [rev.eng]" su podeljena na istorijsku, politicku, kulturnu i tehnicku oblast. Tematske
orijentacije izlozbe su protivrecni odnosi izmedju strucnjaka za bezbednost i hakera, net umetnika i programera, knjizevnih eksperata i
pesnika kôda.
STA JE zapravo kompjuterski virus? KO ih pravi i ZASTO? KAKAV svet se krije iza ovih svakodnevnih pojava? Ova izlozba nam pruza
informacije vezane za datu tematiku, predstavlja umetnicka dela i otktriva ulogu kompjuterskih virusa kao destruktivne sile i ekonomske
opasnosti ali i kao inspiracije za umetnicko stvaralastvo.
Posetiocima ce, u sklopu izlozbe, biti omogucen slobodan pristup terminalima i prakticno isprobavanje rada sa virusima; bice prikazana
animacija koja daje istorijski prikaz i posledice razorne moci virusa; unutar specijalno kreiranog interaktivnog okruzenja posetioci ce
upotrebom dzojstika moci da vide inace nevidljive procese o posledicama virusnih infekcija na globalnom planu; jedan od terminala ce
omoguciti prikaz oko 40 intervjua sa autorima virusa. Posetioci intervjue mogu da citaju ili da ih u obliku audio fajlova slusaju
posredstvom slusalica; bice prikazana brojna umetnicka dela koja se bave konceptom autoreproduktivnih digitalih entiteta...

"I love you [rev.eng]" je revidirana i prosirena verzija izlozbe koja je uspesno prezentovana u junu 2002. u Muzeju primenjenih umetnosti
u Frankfurtu, zatim u februaru 2003. na festivalu "transmediale 03" u Berlinu, u avgustu 2004. u Muzeju za komunikacije u Kopenhagenu,
Danska.

digitalcraft.org je osnovan 2003. kao digitalni deo Muzeja primenjene umetnosti u Frankfurtu na Majni. Misija digitalcraft.org je da istrazuje i dokumentuje trendove digitalne kulture i da ih predstavlja strucnoj i siroj javnosti. Njegovim radom upravlja Franciska Nori, koja ce se novosadskoj javnosti predstaviti tokom trajanja izlozbe.

www.kuda.org/iloveyou
www.digitalcraft.org/iloveyou

Glavni pokrovitelj izlozbe "I love you [rev.eng]" za Srbiju je Izvrsno vece AP Vojvodine.

Za vise informacija, kontakt osoba: Daniela Halda, PR izlozbe
kontakt telefon: 063 8935217
Centar za nove medije_kuda.org, Novi Sad

kuda.org

office@kuda.org
brace mogin 2
po box 22
21113 novi sad
serbia
tel/fax +381 21 512 227
http://kuda.org

ps. preuzeo sam iz mejla i nemam nameru nikog da reklamiram...
Go to the top of the page

+Quote Post
santino
poruka Jun 14 2006, 17:35
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-January 05
Član broj: 83

lepa ideja, posalji im mejl da ubuduce postuju i ovde.

+Quote Post
mimi
poruka Sep 30 2006, 21:37
Poruka #3

Datum reg.: 29-September 06
Član broj: 6,534

Kafe Galerija Frida
7. oktobar
Izlozba "Digital Line"
Autor: Milan Sekiz

u pitanju je frida kod pozorista mladih.

poz svima

addon
flajer

bice fino druzenje uz deep house i free koktele

+Quote Post
Leon
poruka Jan 14 2007, 00:41
Poruka #4

Datum reg.: 28-November 06
Član broj: 7,655

26.01.2006.

Koncert:

Tommy Emmanuel ( Australija )

Velika sala SNP-a

20.00 h

Da ne duzim, jedan od najboljih gitarista na planeti.

+Quote Post
Gospodin Branisl...
poruka Apr 21 2007, 10:19
Poruka #5

Izvinjavam se sto nisam nešto postovao sve do sad... zaboravio sam. Evo neki "dejt za zezanje":

Club 'n' Bar Night

subota, 21. april 2007.
kafe-klub "Bus", Novi Sad (kod SPENS-a, bivši "MB Bus")

Od 22.00 h

:: DJ Furman
:: DJ Fakir
:: DJ Daniel Aleksandar
:: DJ’s Natasha & Goya

U zatvorenom, poluotvorenom i na otvorenom prostoru.
Ulaz je slobodan (ne mladjima od 18 god.)

Šta da vam kažem... dobra ekipa! wink.gif cool.gif

+Quote Post
Gospodin Branisl...
poruka Apr 26 2007, 06:21
Poruka #6

TRANSFER ISKUSTVA - izabrani radovi studenata IV godine Departmana likovne umetnosti Akademije umetnosti u Novom Sadu na predmetu "Crtanje sa tehnologojom"
profesor VIšnja Petrović i
asistent Ljubomir Vučinić

LIKOVNI SALON - Kulturni centar Novog Sada - Katolička porta br.5 ( poznato kao "Tribina maldih")

Četvrtak 19. april

Znači izložba je u toku i biće verovatno još jedno 5-6 dana tako da... požurite! Slučajno sam nabasao juče tamo i video mnogo dobrih radova veoma inspirativnih za dizajn. Pogledajte pa će vam biti jasno. Radovi su 80% postavke brutalno dobri. Awesome!

+Quote Post
Gospodin Branisl...
poruka May 3 2007, 09:06
Poruka #7

FFFuranjnjeee!!! Dens/Fancy/Cvike/plastika/"ono matorry" i sl. laugh.gif

Petak - 4. maj u Club The Avantgarde a.k.a. Beogradska kapija ili samo Kapija (at Pezos - Petrovaradin)

Main room:
Kinetic vibe 7th b-day party - DJs Bokee, Dacha (Kinetic vibe), Snake Cedridk (Madjarska)

VIP: all night long - Fakir (resident)

Subota - 5. maj... ukratko: minimal&progressive i u VIP-u: Futuristic, Pleta (resident)

+Quote Post
banne
poruka May 14 2007, 20:05
Poruka #8

Datum reg.: 20-November 05
Član broj: 2,341

yo mista B, hoce li skoro neki drum u nsU? ajde ti si upucen u deshavanja smile.gif

+Quote Post
Gospodin Branisl...
poruka May 14 2007, 22:46
Poruka #9

to pre pitaj harvester-a ovde na DZ on je dirketno povezan sa DnB Dijejevima Novog Sada tj. sa DJ organizacijom http://www.baselinedjs.com/ po meni cool likovi koji čine da u NS-u ne bude baš tako dosadno. cool.gif

a kad si me već cimnuo evo ovom prilikom mogu da objavim da...:

19. maja... znači u ovu sad Subotu u "Route 66" (u Rutu - kako massa obično kaže) nastupaju "mega urbani roknroll bend SUPERNAUT" što me iskreno raduje jer će biti dobrog urbanog zezanja... jao već mi ' smešno rolleyes.gif
Veliki guru urbanluka u nas Đile Marković (po meni veoma dobar i vispren slikar - umetnik, mislilac) i njegov bend "SUPERNAUT" i Gosti?! (mogu misliti kakvi biggrin.gif rolleyes.gif ) će znači posetiti naš grad i pokušati sa opismenjavanjem i kulturnim uzdizanjem naše omladine.

Zanimljiva stvar je pogled ove grupe u svojoj muzici, tekstovima i nastupu, na svet oko sebe i veoma beskompromisno iznošenje stavova o rokenrolu, mas kulturi i svemu što nas tišti. Veoma mudro, ironično, zabavno i nepatvoreno urbano u pravom smislu te reči. Ko ih nezna, trebalo bi da vidi kako bi pravi bendovi trebalo da izgledaju tj. šta da imaju od osobina od ovog benda kod sebe.

Upad nemam pojma koliki je ali ide serija koncerata u rutu već par nedelja tako da se verovatno radi po nekoj dosadašnjoj praksi Subotom.

Poz. cool.gif

+Quote Post
banne
poruka May 16 2007, 21:23
Poruka #10

supernaut ? ma daj nemoj da me zajebavash smile.gif

oticicu samo da chujem Ona je model hahaha. naravno sarkazam je u pitanju.

+Quote Post
Aurora Borealis
poruka May 17 2007, 02:41
Poruka #11

Datum reg.: 14-November 06
Član broj: 7,343

bice drama u subotu na djavi u dzungli smile.gif

+Quote Post
MrSteel
poruka May 17 2007, 09:06
Poruka #12

Datum reg.: 5-February 06
Član broj: 3,250

u Petak u Cubismu na terasi Ibiza style chill out uvece
A.P. controverse i Iceberg Makedonija
samo sa pozivnicama ali moze nesto da se iskombinuje

+Quote Post
Marilyn
poruka May 17 2007, 13:25
Poruka #13

Datum reg.: 28-March 05
Član broj: 443

Vanessa Mae, 20. 05. 07. na Trgu Slobode u NS, koncert ( sa 15oclanim orkestrom)

+Quote Post
Trunks
poruka May 17 2007, 21:18
Poruka #14

Administrator

Grupa: Admin
Datum reg.: 13-January 05
Član broj: 1

Ne kontam, kad se ovo pretvorilo u temu o izlascima i žurkama? smile.gif

+Quote Post
Gospodin Branisl...
poruka May 18 2007, 08:35
Poruka #15

E sad moram da reagujem... Narode! Fora ove teme je da se predlažu zanimljiva dešavanja a ne sve i svašta. Ono što sam ja mislio kada sam predlagao npr. koncerte i dj nastupe je vođeno idejom da takva dešavanja posluže dizajnerima i njima sličnim da se malo kultivišu i da se u njihov rad dodaju neka iskustva sa istih a ne "kuda večeras", postoje takvi sajtovi pa ko voli nek izvoli. NIje mi ni namera da pominjem svaku "izložbicu" jer i sami znate kako to sve izgleda.
Komentarišite, aplicirajte dešavanja ali provucite stvar kroz neki filter. Jel' to cool? Jel' truć ili je na korist ljudima sa DZone? ...i tako... Vanesa Mae je dobra devojka ali ja je nebi ovde... ma nebi ni pomislio tako nešto a uz to njena šljaka je otkazana... ima danas u novinama. biggrin.gif
Drugo ako pominjete neke zanimljive dj-eve ali stvarno zanimljive dj autore, da se tako izrazim, koji rade nešto ozbiljno, vredno, posvećeno i da nije neka "patka", slobodno pomenite ako nastupa u našem gradu. Npr. meni su zanimljivi dj-evi koji koriste zvukove iz igrica, gameboy-a u svojim setovima i sl. Bitna je neka duhovna hrana i nešto korisno za dizajnere i affiliate people iliti simpatizere. Naravno objasnite gde se održava i kako se neko mesto zove u žargonu da bi ljudi mogli lakše da se snađu. Masa ljudi nema pojma gde se sve nalazi i objasnite zbog ljudi iz susednih gradova koji možda tada dolaze u naš grad i objasnite zašto vredi nešto pogledati ako najava ne govori dovoljno sama za sebe.

Poz. cool.gif

+Quote Post
banne
poruka May 18 2007, 20:48
Poruka #16

o o o izvinte' molim vas biggrin.gif

kao da te izlozbe nisu zurke dry.gif, dodje narod da grchevito zgrabi ono oo3 rakije sa tacne...e,sve je to isto smile.gif

edit:

imam za te' gsn.Branislave negde zaturen...Nitendo Core pravac, tj hard-core sa primesama nitendo zvukova,a ko te zanima ( a uspem da nadjem )

+Quote Post
Gospodin Branisl...
poruka May 18 2007, 21:40
Poruka #17

CITAT (banne @ May 18 2007, 21:48) *
o o o izvinte' molim vas biggrin.gif

kao da te izlozbe nisu zurke dry.gif , dodje narod da grchevito zgrabi ono oo3 rakije sa tacne...e,sve je to isto smile.gif
edit:
imam za te' gsn.Branislave negde zaturen...Nitendo Core pravac, tj hard-core sa primesama nitendo zvukova,a ko te zanima ( a uspem da nadjem )
Haha.. samo što ja baš ne idem na otvaranja jer tu nema gledanja. a ovde se radi o nekim "upotrebljivim" izložbama jer slabo ima dizajn tematike u NS-u... a preopručujem ljudima koje interesuje, da dođu na izložbe neki drugi dan tj. posle otvaranja. A te rakije kada i dođem na neko otvaranje ni ne pijem... To je baš klošarski! Naravno, nemorate biti baš isključivi. Ko razume, shvatiće! wink.gif

Za nitendo ... čujemo se.

+Quote Post
banne
poruka May 18 2007, 21:45
Poruka #18

CITAT
Haha.. samo što ja baš ne idem na otvaranja jer tu nema gledanja

ja bash volim da idem na ta otvaranja, bash je kul, toliko poznatih ljudi uMetnika, kao u sex i gradu smile.gif haha smile.gif
ja preporuchujem otvaranja, al' malo da sachekash, pa se onda vratish josh jednom. tako bar ja radim...smile.gif

+Quote Post
Marilyn
poruka May 22 2007, 14:08
Poruka #19

Datum reg.: 28-March 05
Član broj: 443

CITAT (Gospodin Branislav @ May 18 2007, 09:35) *
.... bla bla..bla bla...

iskuliraj sine, iskuliraj.. smile.gif

+Quote Post
Candy Guru
poruka May 22 2007, 14:21
Poruka #20

Datum reg.: 3-July 05
Član broj: 1,127

SPENS, tzv "sala Macut", u toku je izlozhba Salon Arhitekture. Traje do 27.V

(ja bio. prilichno jadno, ali valja ispratiti)

+Quote Post

3 - broj stranica V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 29. April 2017 - 20:26

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.