Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

66 - broj stranica V  « < 64 65 66  
Reply to this topicStart new topic

Sve teme o grafickim tablama, saveti, preporuke, problemi...

V
alekba
poruka Oct 15 2017, 00:22
Poruka #1301

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

U karakteristikama, vise nivoa pritiska, tilt itd.
Wacom je napravio zbrku, preimenovao je jeftinije table u Intuos a Intuos je postao Intuos Pro tongue.gif
Mada napolju jos mogu da se nadju stari Ituosi po jako povoljnim cenama, lako se mogu poznati po izgledu, a i karakteristike govore za sebe.
Go to the top of the page

+Quote Post
DusaNS
poruka Oct 15 2017, 17:44
Poruka #1302

Datum reg.: 13-December 09
Član broj: 33,357

Jel valja cemu ta Intuos ili da gledam pro?

+Quote Post
unread
poruka Oct 15 2017, 20:20
Poruka #1303

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,568

intous pen and touch s imam par godina, I to je to.

posle dugo rada shvatis da ti u sustini treba jos manja povrsina od toga, ako nisi slikac...

ima par tastera za precice koje qrcu ne trebaju u sustini al ae.

+Quote Post
alekba
poruka Oct 15 2017, 20:49
Poruka #1304

manje od S... pa sta ti radis covece.....
doduse postoji... ona velicine vizitke... samo ne znam za koji K... to sluzi.

tako je i moj drugar dao komsiji alkosu da mu ispece kajsjevacu... izvuko burazer 70 i kusur stepenika... njemu valja... ja guckao pola casice sat ipo... ma, nije bila losa koliko je bi covek ocekivao samo "njegovo misljenje" o jacini mi se ne svidja...
Toliko o misljenjima & stavovima, "svako ima svoje" smile.gif

Vidi za iole ozbiljniju upotrebu S velicina je $ranje, tako da ti ni Ultra, Mega, Giga, Pro ne pomaze, isto ti dojde ( moje misljenje tongue.gif ).
Sve zavisi od za sta ti treba... ali stvarno za S uzmi stagod.

+Quote Post
alekba
poruka Oct 16 2017, 17:01
Poruka #1305

Imao sam Genius tablu ciji drajver nisu apdejtovali od.... valjda 2007 ili tako nesto, uglavnom nije postajao ni za Win XP 64 bit.
Elem, Wacom apdejtuje nesto svaki cas.... Posto znam da je to smaracina, ne trzam se nesto, da svaki put skocim kada kazu hop!
Aliiii posle par dana upozorenja jednostavno mi rikne drajver za tablu, pa moram da ga rucno restartujem.....
Win 7 ultimate, Wacom Intus pro M, paper edition, bla, bla..... I ondak odustanes pa instaliras drajver i nadas se da ce sve da sljaka kako treba....

+Quote Post
Roy Fokker
poruka Nov 23 2017, 22:34
Poruka #1306

Datum reg.: 21-June 05
Član broj: 1,008

Danas sam naručio Huion Kamvas GT-220 v2 sa apgrejdom na 8192 nivoa pritiska... Stiže najvjerovatnije za mjesec dana tek, pa ću da stavim neka iskustva, možda nekome pomogne da se odluči. smile.gif

E da, sad će onaj Intuos 3 A5 definitivno na prodaju...

+Quote Post
coxzemun
poruka Dec 27 2017, 14:59
Poruka #1307

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 22-December 17
Član broj: 56,506

CITAT (Roy Fokker @ Nov 23 2017, 22:34) *
Danas sam naručio Huion Kamvas GT-220 v2 sa apgrejdom na 8192 nivoa pritiska... Stiže najvjerovatnije za mjesec dana tek, pa ću da stavim neka iskustva, možda nekome pomogne da se odluči. smile.gif

E da, sad će onaj Intuos 3 A5 definitivno na prodaju...

Jel stigao tablet kojim slucajem? smile.gif
Ja gledam sebi da uzmem jos malo, mozda kroz mesec, dva, Huion GT-221 Pro i ubih se gledajuci gde bih mogao da ga pazarim. Vidim da ima na Amazonu da se uzme, kao i na njihovom 'official' sajtu, ali ne znam koliko je to sigurno i plus da me dodatno uz cenu koju bi platio ne udare po usima za carine, prenos i cuda. Gde si ti porucio/uzeo taj tablet, kojim putem?

Hvala unapred za odgovor. Nadam se da ce te dobro sluziti kada stigne, ili ako je vec stigao. smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Jan 25 2018, 23:19
Poruka #1308

https://sensel.com/

nije bas graficka tabla, al' ipak, prema tome i dok medjutim.
https://www.youtube.com/watch?v=Yh4FiXHtnbc
o ovakvoj stvari sam podugo razmisljao, ne bas da koristim "pravu cetku" nego nesto sto bi imalo oblik, otpor, itd. slican cetki, peru spakli....

PS. Fokkere, jel' stigao hepek huh.gif

+Quote Post
unread
poruka Jan 26 2018, 20:47
Poruka #1309

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,568

^

kapiram da jok, mislim ok za neko igranje, ali bilo sta ozbiljno ili hoces digitaliju ili analogiju. a da mlatis cetkom tek onako, nema smisla. osim sto je zaista cetka u pitanju ne pravi razliku ni da drzis sargarepu. Osim ako osecaj cetke u ruci predstavlja nesto zbog cega bih bas cetkom slikao. smile.gif ako me razumes...

cak ni da ima detekciju vlakana na cetki ne bi imalo smisla preterano.

Al bi probo rado, da se razmasem po nekoj tabli od metar sa dva smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Jan 31 2018, 00:46
Poruka #1310

Metar sa dva huh.gif pa ovde profesionalci preporucuju sto manju tablu ..... velicina nije bitna biggrin.gif

Salu na stranu, to sto sam rekao odnosi se na tablu - monitor... nesto kao sintek, ali dok se steknu tehnicki uslovi verovatno cemo svi imati cipove u glavama i niko se vise nece akati sa real world gedzetima.

Sensel mi lici na jedan od zilion Kiks-starter projekata... neki su ok. neki budalastina. Koristiti ga kao tablu... tja. postoje relativno jeftine zamene za Wacom, a graficka tabla nije samo povrsina osetljiva na dodir, ima tu jos mnogo toga.

Meni je zanimljiviji onaj deo gde se koristi kao konzola za soft. video i tonski editing. Pojedini softveri imaju svoje konzole
http://www.nycppnews.com/wp-content/upload...nel_Front-B.png
a to je jedna od jeftinijih. Pa ako to cudo moze da mapira funkcije, a response da bude prihvatljiv i tako to... zasto da ne?
Nece to biti kao da koristis original stvar, niti ce eliminisati tastaturu imisa, ali sigurno je komotnije od napipavanja slajdera , dugimaca misem. Ali o tome bas i ne znam puno, vise bi mogli da kazu oni koji se tim stvarima bave.

+Quote Post
Roy Fokker
poruka Jan 31 2018, 16:19
Poruka #1311

Datum reg.: 21-June 05
Član broj: 1,008

CITAT (coxzemun @ Dec 27 2017, 14:59) *
Jel stigao tablet kojim slucajem? smile.gif
Ja gledam sebi da uzmem jos malo, mozda kroz mesec, dva, Huion GT-221 Pro i ubih se gledajuci gde bih mogao da ga pazarim. Vidim da ima na Amazonu da se uzme, kao i na njihovom 'official' sajtu, ali ne znam koliko je to sigurno i plus da me dodatno uz cenu koju bi platio ne udare po usima za carine, prenos i cuda. Gde si ti porucio/uzeo taj tablet, kojim putem?

Hvala unapred za odgovor. Nadam se da ce te dobro sluziti kada stigne, ili ako je vec stigao. smile.gif

Ne odoh na forum odavno, praštaj. Da, stigla je tabla, i u međuvremenu ruka za kačenje, pošto sam skapirao da je najbolja varijanta da stavim na hidrauliku kao drugi monitor a da samo privučem unaprijed kad hoću da crtam. smile.gif

Ja sam uzeo sa Amazon.co.uk, preko jednog prijatelja koji doprema stvari sa UK sajtova u Srbiju. Uzeo sam u momentu kad je bio flash sale (za 220v2 je bilo relativno često) tako da je popust manje više pokrio troškove dopreme do mene.

GT-221 mi je malo preskup a nisam bio preoduševljen recenzijama u odnosu na 220, iako jeste definitivno bolji proizvod.

Pitaj ako te nešto konkretno interesuje. smile.gif

+Quote Post
sinisha
poruka Apr 13 2018, 13:14
Poruka #1312

Datum reg.: 6-February 06
Član broj: 3,254

Juce mi se update-ovao Windows 10 i poludela mi je olovka na Inutos 3 tabli u Photoshop-u. Nakon zumiranja cetkica se ponasala kao ruka. Posle dosta eksperimentisanja i pretrage nasli smo resenje. Ako neko ima slican problem evo sta treba uraditi:

--------------------------

Create a file named "PSUserConfig.txt" and this file add the line "UseSystemStylus 0" (without the quotes). Then copy this file to
C:\Users\<your username>\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop CC 2018\Adobe Photoshop CC 2018 Settings.

Finally in the Wacom Tablet Properties create a profile for Photoshop (if you haven't already) and then go to "Mappings" and uncheck the "Use Windows Ink" checkbox.

--------------------------

pozdrav

+Quote Post
alekba
poruka Apr 13 2018, 20:25
Poruka #1313

https://forums.adobe.com/thread/2477168
thanks to member @Frikou smile.gif

Nisam ni video da je @Rpy Fokker odgovorio.....
Pa evo pitanjca, Kakova je? Za neke jeftine table sa cuo da imaju jitter, da pri ivicama prave artefakte, lag, paralaksa itd...
Takodje bi bilo interesantno da je uporedis sa nekim Wacom proizvodom, ako si imao prilike da crtkas na sinteku.

PS. Inace sam nacuo ( od ljudi koji stvarno ZNAJU da rade ), da je Crapple Ipad pro 13' strava.... Jedini problem je sto u normalnom svetu kosta oko 900$ sa sve lolovkom..... ovdasnje cene necu da komentariram, da me ne bi banovali tongue.gif

+Quote Post
seac sub
poruka Apr 19 2018, 22:43
Poruka #1314

Datum reg.: 12-September 06
Član broj: 6,278

ugh - izludelo me ovo sa poslednim win update-om I naravno bas u najgorem mogucem trenutku... celu noc sam proveo s misem u ruci da bih zavrsio posao.... mucenje nevidjeno.

+Quote Post
alekba
poruka Apr 20 2018, 22:45
Poruka #1315

Win 10 enterprise version + se raspitas kako da ga podesis... sve ostalo je ..... znas vec, ono sto se ne jede i od cega se pita ne pravi, a ako i napravis pitu, muka je jesti.
Savet od lika koji po mom Subjektivnom misljenju zna sta radi.
To je ivek bila igranka OS - softver - drajveri + plaginovi, skripte. Od kako je MS ubio Windozu, a soft developeri presli na ∞ betu .... pravila su se promenila.... ako ih je ikada i bilo.

+Quote Post
hiSamuraj
poruka Jul 6 2018, 18:44
Poruka #1316

Datum reg.: 13-September 07
Član broj: 14,629

CITAT (Roy Fokker @ Jan 31 2018, 16:19) *
Ne odoh na forum odavno, praštaj. Da, stigla je tabla, i u međuvremenu ruka za kačenje, pošto sam skapirao da je najbolja varijanta da stavim na hidrauliku kao drugi monitor a da samo privučem unaprijed kad hoću da crtam. smile.gif

Ja sam uzeo sa Amazon.co.uk, preko jednog prijatelja koji doprema stvari sa UK sajtova u Srbiju. Uzeo sam u momentu kad je bio flash sale (za 220v2 je bilo relativno često) tako da je popust manje više pokrio troškove dopreme do mene.

GT-221 mi je malo preskup a nisam bio preoduševljen recenzijama u odnosu na 220, iako jeste definitivno bolji proizvod.

Pitaj ako te nešto konkretno interesuje. smile.gif

Yo bratac, kakvi su ti utisci sa Huionom?
Ja se opasno razmišljam da pazarim neki model. Ali nemam iskustva sa porudžbinama i dadžbinama, Porez Carina i slično, kako to ide preko tvog prijatelja?
Ili je isplativije naručiti iz slovenije.
www.huion-tablet.eu

+Quote Post

66 - broj stranica V  « < 64 65 66
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 23. October 2018 - 21:33

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.