Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Reply to this topicStart new topic

Senke u kamenolomu

Ocena 5 V
V
yagodinac
poruka Jun 26 2019, 20:19
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Teren je bio, što bih ja rekao, poskokovit laugh.gif
Ali su poskoci otišli na popodnevnu dremku pa ne videh nijednog. Zato su tu samo western_pejzaži. Falla.

1)

Shadows In The Quarry 1 by Millan Milloradovic, on Flickr

2)

Shadows In The Quarry 2 by Millan Milloradovic, on Flickr

3)

Shadows In The Quarry 3 by Millan Milloradovic, on Flickr

4)

Shadows In The Quarry 4 by Millan Milloradovic, on Flickr

5)

Shadows In The Quarry 5 by Millan Milloradovic, on Flickr

6)

Shadows In The Quarry 6 by Millan Milloradovic, on Flickr

7)

Shadows In The Quarry 7 by Millan Milloradovic, on Flickr

8)

Shadows In The Quarry 8 by Millan Milloradovic, on Flickr
Go to the top of the page

+Quote Post
Homer
poruka Jun 26 2019, 20:44
Poruka #2

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

Extra, posebno je ovaj IC šmek dobro legao kontekstu fotografija

šestica i trica mi nekako najmilije.

+Quote Post
yagodinac
poruka Jun 28 2019, 19:19
Poruka #3

Hvala smile.gif
Ja se realno nisam mogao odlučiti koja je dobra a koja ne pa sam ih sve okačio. Primera radi zadnje dve imaju dobru ideju (ali da li i realizaciju?) a samo prva mi je nekako favorit - od momenta kad sam video scenu znao sam da će tako nekako da izgleda. laugh.gif

+Quote Post
amaNS
poruka Jul 6 2019, 20:36
Poruka #4

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

Slazem se za IC smek. Ujednacena serija po kvalitetu, jedino mi se cini da balans elemenata u kadru na cetvrtoj i petoj nije bas dobar kao kod ostalih. Na prvoj bih "posekao" tih par grancica iz levog donjeg coska, meni strce. Jel sedma mogla da se upakuje u ocigledniju simetriju? Da prelaz s osuncane strane u hladovinu bude blize polovinio kadra..., bila bi vrh smile.gif

+Quote Post
yagodinac
poruka Jul 9 2019, 20:31
Poruka #5

Apsurdno, ali baš sam gledao da na prvoj iskloniram granu levo, probao - i odustao sam. Nekako se meni lično ovako činilo kao bolja protivteža, mada svakako da nije to uklesano munjom u kamenu. Imao sam layer gde je to isklonirano ali sam ga obrisao tako da moraš da mi veruješ na reč da je levo sve prazno i da je fotka nekako malo ćelava u tom slučaju... smile.gif
Za sve ostalo se slažem, jesu te dve fotke koje si naveo nekako kadrovski neuravnotežene kad ih sad gledam. Pravo je pitanje da li su te scene mogle da budu drugačije; meni se čini da je bilo mnogo elemenata koji sa strane onemogućavaju bolji kadar ali ovo sad zvuči kao da se vadim. Ako nekog zanima radi se o napuštenom kamenolomu u Batočini.

+Quote Post
amaNS
poruka Jul 9 2019, 22:24
Poruka #6

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

Moram da ti 'verujem, ne verujem' biggrin.gif Sad ozbiljno, moje misljenje je islo u pravcu da se to granje zaobidje kadriranjem ili pocupa na licu mesta, tek eventualno da se spasava kloniranjem; jer, kako vidim, prostiranje svetlih (tucanik) i tamnih polja (busenje trave i neke senke) u tom uglu ide bas po dijagonali koja uvodi gledaoca u kadar. Tako da se necu sloziti da je ta strana "prazna i celava", tek mozda malo monotona, a to bih resio isticanjem strukture kamenja u tom polju "beline" (bas to koje preseca olistala grancica) u levoj donjoj cetvrtini kadra. To granje meni remeti odmerenu dinamiku, tj. skladnost kadra, no moram da ti verujem, jer dok ne isprobam i ne vidim gotovo resenje, ne znam kakvo je... smile.gif

Za ove druge dve, puno mi je nepoznatih da bih znao jel moglo drugacije, a i ne zvuci mi kao da se vadis, pravdas. Npr. meni je vrlo cesto problem uociti kadar i izolovati ga od okoline u pejzaznom okruzenju. Kod ovih prosto vidim da su malo nestabilnije, slabijeg balansa i kazem ti. Ti pogledaj i proceni jel ima opravdanosti za moje tvrdnje, markiraj gde se desio propust i probaj da ga prevazidjes sledecom prilikom i to je to...

Pozz smile.gif

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 10 2019, 09:06
Poruka #7

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Probaj da secneš tu prvu u kvadrat uz malo rotacije.

+Quote Post
yagodinac
poruka Jul 10 2019, 12:13
Poruka #8

Dobra ideja. Za malo fali da senka stane u kvadrat, odnosno staje ali baš u piksel... Evo recimo kako izgleda neki hipotetički 6:5 odnos:

Stone Cold Crazy by Millan Milloradovic, on Flickr

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 10 2019, 14:12
Poruka #9

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Tu si negde oko najboljeg izreza, možda da ostaviš još malo sa desne strane pa da bude 4:3

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 17. July 2019 - 18:33

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.