Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Jedan novi projekat - Rhei

V
vili
poruka Sep 29 2015, 12:07
Poruka #21

zli poručnik

Grupa: Admin
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Naravno da nije prvi pokusaj sata/displeja sa ferofluidom (pa ni samom Damjanu). Poenta je u izvedbi.
Go to the top of the page

+Quote Post
Che che
poruka Sep 29 2015, 12:11
Poruka #22

Grupa: Članovi
Datum reg.: 26-January 05
Član broj: 143

Svakako je lepsi.. A i mislim da je mehanizam bolji (koliko sam razumeo nisu elektromagneti nego obicni koje mehanizam pomera). Samo to je svakako super i mislim da je novo. Svi su radili sa elektromagnetima, sto je mozda trajnije ali mislim da trosi daleko vise struje + ivice brojki su cudne..

Svakako respect.. Dvoumio sam se dal da u opste kazem ista.. Da ne ispadne da omalovazavam. Nije to.. Onda sam se setio skorasnje "pilici afere" i reko ipak je ok da kazem, relevantno je.

Stvarno se nadam da se niko nije uvredio, ako jeste, obrisacu, nije bitno..

Svakako: B92

+Quote Post
gStyle
poruka Sep 29 2015, 13:52
Poruka #23

neUrednik™

Grupa: Urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 6

Iskreno, mislim da bi se usrao da taj sat pogledam svako jutro laugh.gif

+Quote Post
vili
poruka Sep 29 2015, 14:03
Poruka #24

zli poručnik

Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

@Che che
Upravo tako. Elektro magneti su slabiji, vise trosi struje, grejanje i jos gomila negativnih strana. Lakse za napraviti, ali generalno losije resenje. I Damjan je odavno pokusavao sa elektro magnetima.
Ne brini, niko nije ni mislio da omalovazavas, ali je neophodno objasniti razliku da nebi doslo do toga wink.gif

+Quote Post
Che che
poruka Sep 29 2015, 18:55
Poruka #25

Datum reg.: 26-January 05
Član broj: 143

Te koncepte sam neke jos davno video.. tipa 2006te, tako nesto. Bila je kao popularna "zmijica" (snake) sa ferrofluidom i rasterom elekromagneta. Ali sve je bilo samo crno. Cudno da je skoro 10 godina trebalo da neko napravi ovako nesto. Bili su i "recepti" za "kuvanje".. Mada nisam probao.. zanimljivo je svakako..
Svejedno, mislim da je definitivno lepo resenje umesto elektormagneta, svakako novo..

+Quote Post
frank
poruka Sep 30 2015, 17:45
Poruka #26

vampir

Član broj: 14

Hvala ljudi smile.gif

Vili takodje hvala za dobar pr smile.gif)

Da za sada je samo prototip, koji ce verovatno da nastavi da se testira da vidimo da li uopste ima smisla ici u nekom pravcu serijskog proizvoda. Mozda za pocetak neka manja serija kao rucni rad. Dosta je kompleksna sklopocija sa mnogo motora i onda sve to predstavlja veliki rizik da nesto vrisne.

Che Che, naravno da mozes da spomenes i slicne stvair nema frke, ono sto mene boli je sto kad sam krenuo das e igram sa ovim bas nista slicno nije postojalo - ali ok sve to zahteva vreme a ideje su produkt vremena desava se.

Ono zbog cega nisam hteo da koristim elektromagnete je bas to sto si spomenuo, mnogo struje se trosi, i ne mozes tako gusto da ih poredjas da bi mogao da imas oblik u kontinuitetu. Jednostavno, nije mi se dopao efekat, jer mi nije imalo smisla da koristim tecnost i da je zakucam za zid u vidu kapljica nekih. Ovo sa mehanikom je nesto sto sam bas mnogo izbegavao ali nije bilo drugog nacina na kraju pa sam ga tako i spakovao.

Behance prezentacija je live, sa vise slika: https://www.behance.net/gallery/29936499/Rh...he-Liquid-Clock

a na mediumu planiram da napisem detaljni making of, kroz sta sam sve prosao i gde sam se sve zakucao, mislim da moze da bude korisno ljudima koji imaju ideje i dvoume se da li da probaju da naprave prototip ili ne. Moj odgovor je ne smile.gif))))

Pozdrav ljudi i hvala jos jednom!

+Quote Post
gStyle
poruka Sep 30 2015, 18:18
Poruka #27

neUrednik™

Grupa: Urednici
Član broj: 6

Ako se ispostavi da su svi oni šutevi u jaja doveli do sterilizacije želim da mi oplodiš buduću ženu (i ne, ne može u bilo kom drugom slučaju).

+Quote Post
igortehno
poruka Sep 30 2015, 20:33
Poruka #28

Datum reg.: 16-May 12
Član broj: 47,694

Ja i dalje msm da trebas pokusat skupit pare negdje, ako nista makar za usavrsavanje prototipa?
Jer, samo je pitanje, kad ce neko da ukrade ,,ideju" i posle ce biti kasno...

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 21:11

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.