Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Indesign CS6 srpska hifenacija, na prvi pogled radi

V
Vladica78
poruka Apr 21 2017, 07:52
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-October 12
Član broj: 48,758

ja nikako ne uspevam da namestim srpsku hifenaciju za CC2017.. u CS6 mi je radila ova hifenacija, iskopirao sam sada iz gornjeg posta info.plist fajl u program files (jer mi je sad 64-bitni id) > adobe > adobe indesign cc2017 > resources > dictionares > lilo > linguistics providers > plugins2 > adobehuspellplugin, i sr i sh fajlove u istu putanju + dictionares i ne radi sad.gif
jel treba da skinem možda neke nove fajlove umesto ovih starih? latinica mi i nije toliko bitna, prebacim tekst u hrvatski, ali ćirilica mi treba..
Go to the top of the page

+Quote Post
Bukira
poruka Jul 21 2017, 16:29
Poruka #22

Datum reg.: 6-March 05
Član broj: 350

Ja sam podesio srpsku ćirilicu i u InDesignu CC 2017. Probaj sa ovim fajlom:

Prikačen fajl  Info.zip ( 1.16K ) Broj download-a: 28

To je promenjeni Info.plist fajl, kopiraj ga preko postojećeg koji se nalazi u folderu:
C:\Program Files\Adobe\Adobe InDesign CC 2017\Resources\Dictionaries\LILO\Linguistics\Providers\Plugins2\AdobeHunspellPlugin\

A stare foldere „sh_RS” i „sr_RS” kopiraj u folder:
C:\Program Files\Adobe\Adobe InDesign CC 2017\Resources\Dictionaries\LILO\Linguistics\Providers\Plugins2\AdobeHunspellPlugin\Dictionaries

Sve radi isto kao u CS6.

+Quote Post
Vladica78
poruka Jul 22 2017, 10:06
Poruka #23

Datum reg.: 20-October 12
Član broj: 48,758

to je to, sve radi kako treba, hvala smile.gif

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 24. November 2017 - 17:37

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.