Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

InDesign - automatski tok teksta na dva mesta

V
strah od palindr...
poruka Mar 27 2019, 19:47
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 27-January 05
Član broj: 151

Koristim InDesign CC2019 (14.0.1 x64)
Imam Excel fajl sa dve kolone sa po 900 redova.
U jednoj koloni su mi imena i prezimena (900 komada) a u drugoj koloni su mi kodovi od po 8 karaktera koji odgovaraju imenima.
Treba da složim imena i odgovarajuće kodove na 900 strana na postojeći dizajn.

Napravio sam Master stranu na kojoj mi je dizajn i dva tekst boksa (jedan za ime i prezime, drugi za kod).
Kada pejstujem (ctrl+v) imena i prezimena na prvu stranu InDesign mi automatski napravi 900 strana i lepo poređa sva imena.
Problem nastaje kada pokušam da pejstujem kodove. Tada mi InDesign na prvu stranu sa imenom doda kod i onda doda još 899 strana na kojima su preostali kodovi ali bez imena. Strane sa imenima InDesign pomeri na kraj dokumenta.

Kako da podesim da mi InDesign prilikom drugog pejstovanja ne dodaje nove strane već da iskoristi postojeće?
Zamislite da imam dva teksta koji treba paralelno da teku od prve do posednje strane.

Probao sam da isključujem/uključujem Preferences>Type>Smart Text Reflow i pripadajuće opcije bez uspeha.
Pokušao sam da "otkačim" strane sa imenima od Master strane, opet dobijam duple strane.
Pokušao sam da SplitStory skriptom razbijem tok teksta sa imenima da pa ponovo primenim Master sa samo novim tekst boksom, i to bez uspeha.

Hvala unapred.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vladica78
poruka Mar 28 2019, 14:47
Poruka #2

Datum reg.: 20-October 12
Član broj: 48,758

napravi fajl bez primary text frame, na master strani na jednom lejeru napravi levi tekst boks a na novom lejeru desni, okačio bih ti fajl u prilogu ali mi ne dozvoljava zbog ekstenzije..

+Quote Post
strah od palindr...
poruka Mar 28 2019, 22:58
Poruka #3

Datum reg.: 27-January 05
Član broj: 151

Probao, ne radi, hvala na ideji i savetu.

Uspeo sam sledeće:
na master strani sam napravio dva tekst boksa, jedan proglasio za primarni i pejstovao prvu količinu teksta i dobio sve strane. Zatim sam obrisao taj tekst boks na master strani, preostalom boksu dao da je primarni, primenio takvu master stranu na svih 900 kreiranih i pejstovao tekst u drugi boks.

Dakle, uspeo sam, ali je malko trapavo.

+Quote Post
Vladica78
poruka Mar 29 2019, 08:53
Poruka #4

probao sam i ja i radi, ne bih ti pisao napamet.. nemoj nikada da pejstuješ tekst nego idi na "place" da bi sačuvao formatiranje, i drži alt da bi ti automatski indizajn dodao nove strane, evo ti fajl na linku pa probaj (nadam se da imaš cc2018)

https://www.sendspace.com/file/59gpor

+Quote Post
Vladica78
poruka Mar 29 2019, 18:55
Poruka #5

inače mislim da bi najlakše odradio posao sa "data merge" pošto ti je fajl u ekselu, bukvalno za minut bi sve bilo gotovo, pogledaj kako funkcioniše ako nisi ranije koristio https://www.youtube.com/watch?v=Q1nUbkPoIcg

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 20. May 2019 - 04:40

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.