Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Politecnico di Milano!, I godina studija

V
gio90
poruka May 11 2009, 13:17
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 11-May 09
Član broj: 29,675

Caooooooo,ovo je moja prva poruka na ovom forumu.Primetio sam da ima zaista interesantnih tema,pa sam odlucio da pokusam da vidim da li ima neko ko STUDIRA ili CE STUDIRATI ove godine na Politecnico-u,pa da nam malo otkrije svoja iskustva.Ja planiram da upisem odsek dizajn enterijera na Fakultetu za Dzajn Politehnickog univerziteta u Milanu.Ako imate nekakve zanimljive informacje,PISITE rolleyes.gif a ako nemate,sta da se radi.I ja imam nekoliko informacija(vec tri meseca se dopisujem sa politehnikom) pa ako mogu da pomognem,tu sam.

Hvala
Go to the top of the page

+Quote Post
Tokachikaarika
poruka May 11 2009, 20:00
Poruka #2

Član broj: 29,683

CITAT (gio90 @ May 11 2009, 13:17) *
Caooooooo,ovo je moja prva poruka na ovom forumu.Primetio sam da ima zaista interesantnih tema,pa sam odlucio da pokusam da vidim da li ima neko ko STUDIRA ili CE STUDIRATI ove godine na Politecnico-u,pa da nam malo otkrije svoja iskustva.Ja planiram da upisem odsek dizajn enterijera na Fakultetu za Dzajn Politehnickog univerziteta u Milanu.Ako imate nekakve zanimljive informacje,PISITE rolleyes.gif a ako nemate,sta da se radi.I ja imam nekoliko informacija(vec tri meseca se dopisujem sa politehnikom) pa ako mogu da pomognem,tu sam.

Hvala

Cao smile.gif Bas sam trazila informacije o Politecnico-u i sve sto sam nasla jeste da ljudi koji su otisli tamo vise ne zele da se vrate (bas sam od koristi unsure.gif ). Mene interesuje sta je sve potrebno da bi se studiralo tamo (prijemni, jezik, uspeh u skoli, mogucnost prelaska sa nasih faxova i sl.) svaka informacija je dobrodosla (samo da nije o tome kako je tamo super to vec znam blink.gif )

+Quote Post
gio90
poruka May 11 2009, 22:25
Poruka #3

CITAT (Tokachikaarika @ May 11 2009, 21:00) *
Cao smile.gif Bas sam trazila informacije o Politecnico-u i sve sto sam nasla jeste da ljudi koji su otisli tamo vise ne zele da se vrate (bas sam od koristi unsure.gif ). Mene interesuje sta je sve potrebno da bi se studiralo tamo (prijemni, jezik, uspeh u skoli, mogucnost prelaska sa nasih faxova i sl.) svaka informacija je dobrodosla (samo da nije o tome kako je tamo super to vec znam blink.gif )

rolleyes.gif Vidi ovako za osnovne studje ti je potrebno znanje italijanskog(nivo B1-B2)naravno ali ti to vise traze u ambasadi nego realno na faxu,ako upises imas organizovano ucenje italijanskog,prijemni se polaze na italijanskom sto je pomalo zamarajuce jer ima jako puno teksta,sto se tice uspeha u skoli to nije jeko bitno za same studije jer se nas sistem bodovanja razlikuje od evropskog ali za tvoju prezentaciju je jako bitan(sto bi znacilo 5.00/5.00).E sad ono najbitnije kako uopste pokrenuti prijavu,ja sam sad u tim vodama i to je potpuna katastrofa,ukratko dokumenti,prevodi,overe....samo za preapplikaciju a za kasnije ................ali vredi pokusati.

ako jos nekako mogu da pomognem,samo pitaj

p.s. sto se tice prelaska sa nasih fakulteta na fakultete u italiji,mislim da nije pametno jer sam pricao sa jednim profesorom i on kaze da tamo kreces ponovo od prve godine huh.gif

pozdrav

+Quote Post
stalja
poruka May 12 2009, 14:30
Poruka #4

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-November 05
Član broj: 2,372

Sa skorashnjeg predavanja u galeriji ozon o bash ovom fakultetu, saznao sam sledece.

toefl za engleski ko hoce da studira na engleskom
B4 za italijanski

Za svaku informaciju treba lepo zakazati razgovor u italijanskom kulturnom centru i saznati sve shto vas interesuje u vezi papira informacija i sl.

+Quote Post
Tokachikaarika
poruka May 12 2009, 22:08
Poruka #5

Član broj: 29,683

A kakvo je stanje sto se tiche shkolarine i stipendija? I koliko se razlikuje prijemni od prijemnog na nashim fakultetima? huh.gif

+Quote Post
gio90
poruka May 14 2009, 08:13
Poruka #6

CITAT (stalja @ May 12 2009, 15:30) *
Sa skorashnjeg predavanja u galeriji ozon o bash ovom fakultetu, saznao sam sledece.

toefl za engleski ko hoce da studira na engleskom
B4 za italijanski

Za svaku informaciju treba lepo zakazati razgovor u italijanskom kulturnom centru i saznati sve shto vas interesuje u vezi papira informacija i sl.

Ja se izvinjavam ovom clanu ali B4 nivo italijanskog jezika NEPOSTOJI u evropskom sistemu bodovanja.Postoje nivoi A1,A2,B1,B2,C1,C2.Sto se tice nivoa potrebnog za upis na Politecnico nivoi B1 i B2 su dovoljni(iskustvo studenata).

+Quote Post
gio90
poruka May 14 2009, 08:20
Poruka #7

CITAT (Tokachikaarika @ May 12 2009, 23:08) *
A kakvo je stanje sto se tiche shkolarine i stipendija? I koliko se razlikuje prijemni od prijemnog na nashim fakultetima? huh.gif

Sto se tice stipendje ima puno opcija ali ih samo treba traziti(sto zahteva veoma dobro poznavanje italijanskog jezika).Prijemni u Milanu i prijemni u Beogradu(FPU) se u potpunosti razlikuju.Prijemni u Milanu se sastoji iz matematike,fizike,logike,dizajna i prezentacije,istorije(uglavnom italijanske).

pozdrav

+Quote Post
gio90
poruka May 14 2009, 08:25
Poruka #8

Inace sve informacije mozes dobiti na www.polimi.it ili kod IIC Belgrado(vise o nacinu aplikacije nego o politecnico-u)

+Quote Post
name
poruka May 14 2009, 18:06
Poruka #9

Grupa: Članovi
Datum reg.: 26-April 09
Član broj: 29,396

Da li neko zna okvirno koliki bi bili troškovi studiranja/smeštaja/života sa ili bez stipendije?

+Quote Post
gio90
poruka May 15 2009, 21:21
Poruka #10

CITAT (name @ May 14 2009, 19:06) *
Da li neko zna okvirno koliki bi bili troškovi studiranja/smeštaja/života sa ili bez stipendije?

Troskovi studiranja na Politecnico-u bez stipendije su od 700E pa do nekih 3000E(nisam siguran za najvisu cenu) zavisi od nivoa smera i jos mnogo toga.Sto se tice smestaja dvokrevetne sobe ,neka cena koja je meni poznata, su od 300E+komunalni troskovi a zivot u Milanu nije nimalo jeftin(mislim da se hleb krece od 2,7-3,5E),Tako da nije bas pametno studirati u Milanu(ili Bilo gde u svetu)bez stipendije,a one postoje samo ih treba traziti.Inace vecina studenata koj studiraju u Vecim gradovima Italije tvrdi da su cene visoke bar za nas.E sad postoji i sledeci zakljucak;kada izracunate koliko korumpiranih ckica na nasim fakultetima trebate zadovoljiti svojim tesko stecenim novcem da bi posle toga dobili diplomu sa kojom mozete potpaliti bozicnu vatricu u bakinom kaminu i da pored toga vas talenat nebude aktiviran(tj. da zavrsite u kafani kod Radivoja sa starom dobrom radjom od 20din-naravno ovo je samo karikatura ali veoma moguca)Racun je sledeci Italija je jeftinija!!!!!!!!

Ja se izvinjavam ako sam koristio neke grublje reci,ali na zalost to je tako i kada bih rekao nesto drugacije lagao bih sebe.

I jedna izreka koja mozda nema veze sa ovim ai se moze povezati:"Ako smatrate da je dobar dizajn skup izracunajte koliko ce vas kostati los"

Srdacan pozdrav

+Quote Post
ninabu2
poruka Jun 4 2012, 21:13
Poruka #11

Datum reg.: 4-June 12
Član broj: 47,848

CITAT (gio90 @ May 11 2009, 13:17) *

Hvala

Cao! Ovo je takodje moja prva poruka na ovom forumu,trazila sam informacije o Politehnickom Univerzitetu u Milanu i dopisujem se s njima vec neko vrijeme, 7-og juna ce se odrzadi e-seminar preko skype-a na kome ce se pricati o svemu sto se tice skolovanja, drago mi je da sam naisla na ovaj forum i nadam se da cu naci potrebne in formacije od vas koji ste duze zainteresovani i znate mnogo vise nego ja. Da li znate najkasniji rok za pocetak prijave i svega ostalog,veoma bi mi znacile informacije iz prve ruke,jer na njihovom sajtu nailazim samo na povrsne informacije?

Hvala! smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 17. November 2019 - 09:32

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.